Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
Bases Loaded Slugfest V
Click Here to pay the gate fee.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
08UM
(8)
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
15UM
16UM
#
Team
Division
1
Tampa Phenoms Garcia 8U
AA
2
Tampa Elite Hit Squad - Chu (29868)
8U M/P
3
Eagle Lake Elite 8u-1 (36345)
8U M/P
4
Florida Diamond Dawgs 8U (37125)
8U M/P
5
Fishhawk Wolverines 8U
8U M/P
6
Ballers 8U
8U M/P
7
Ostingers Baseball 8u
8U M/P
8
Gulf Coast Chop - 8U
8U K/P
09UM
(6)
#
Team
Division
1
Wesley Chapel 9U STORM
AA
2
NB Knuckleheads 9U
AA
3
Diamond Elite 8U Delgado/Diaz
AA
4
Polk County Dawgz
AA
5
FishHawk Wolverines 9u (37223)
AA
6
KC Roos 9u American Nelson
AA
10UM
(11)
#
Team
Division
1
Gulf Coast Outlaws 10U
AAA
2
Diamond Elite 10U - Garcia (38604)
AAA
3
Tampa Elite Hit Squad - Puma 9u (17077)
AA
4
The Show
AA
5
10U Tampa Titans
AA
6
Florida Naturals 10u
AA
7
CLUBHOUSE 10U
AA
8
Diamond Elite 10u PJ / Salinas
AA
9
Bloomingdale Bandits-WBW 9u
AA
10
Miracles 10u Carolina
AA
11
Naturals Florida 31 10u
AA
11UM
(12)
#
Team
Division
1
Swarm CFL 11u
AAA
2
Pasco Stingers 11u
AAA
3
Stinger Baseball 11U
AA
4
11u Legends Powered by UA
AA
5
YardBirds 11U (28039)
AA
6
PLANT CITY RAIDERS
AA
7
South Tampa Knights 11u - Black (37037)
AA
8
FH Wolverines
AA
9
11u Legends Red Powered by UA
AA
10
Naturals St Lucie
AA
11
Hit Factory Makos 11u Rojas
AA
12
Miracles 11u Navy
AA
12UM
(22)
#
Team
Division
1
Florida Crush
AAA
2
12u Wesley Chapel Storm
AAA
3
LBI SWARM 12U (25388)
AAA
4
GRIT Baseball 12U (38438)
AAA
5
Dynasty
AAA
6
Dover Bombers 11u
AAA
7
Gulfcoast Chop 12u
AAA
8
Central Florida Cobra Strike
AAA
9
Blitz Baseball 11u
AAA
10
New Tampa Tomahawks
AA
11
R3 White 12u
AA
12
5 Star 12u
AA
13
1st Round Pro
AA
14
B.A.T. Baseball Academy 12U Red (37952)
AA
15
Miracles 12u White (37808)
AA
16
Miracles 12u Carolina
AA
17
Hit Factory Makos 12u National
AA
18
12u Legends Red Powered by UA
AA
19
Venom Baseball
AA
20
12u Legends Black Powered by UA
AA
21
Pasco Elite (24428)
AA
22
Okeechobee Bowfins
AA
13UM
(21)
#
Team
Division
1
St Pete Wahoos Navy 13u (38679)
AAAA
2
Eagle Eyez Baseball -13u
AAA
3
B.A.T. Baseball Academy 13U Gold (37953)
AAA
4
FBH Angels 13u Gray
AAA
5
FBH Angels 13u Red
AAA
6
Ballers 13U
AAA
7
Florida Sluggers 13u Blue
AAA
8
North Brandon Navigators
AAA
9
Pasco Panthers
AAA
10
Young Guns 2.0
AAA
11
Fusion
AA
12
13u Legends Red Powered by UA
AA
13
Fishhawk Wolverines 13U
AA
14
Tampa Bay Ballers 13U
AA
15
Cru 12U C'23
AA
16
South Tampa knights 13u - Johnson
AA
17
CF Baseball 13U
AA
18
Hit Factory Martinez 13u
AA
19
Iron Knights 13U
AA
20
PIRATES EVOLUTION INC
AA
21
FL Heat 13u
AA
14UM
(12)
#
Team
Division
1
North Brandon Navigators 14U
AAA
2
Florida Sluggers Blue
AAA
3
Pasco Futures
AAA
4
Saint Petersburg Barracudas - Williams (26060)
AAA
5
Wesley Chapel Stingrays
AAA
6
FBH Angels 14u Red
AAA
7
Brandon Blazers 14U
AA
8
14u Legends Red Powered by UA
AA
9
East Lake Eagles
AA
10
South Tampa knights 14u
AA
11
Wolverines 14U
AA
12
FBH Angels 14u Gray
AA
15UM
(1)
#
Team
Division
1
Southern Squeeze 2026 Orlando Black 15u
AA
16UM
(5)
#
Team
Division
1
Hit Factory 2025 Elite 15u
AAA
2
Haines City Coyotes
AAA
3
Inner City Baseball 15U (17824)
AA
4
Lutz 16u
AA
5
South Tampa Knights 16u (36775)
AA
#
Team
Division
1
The Show (23593)
A