Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | GSA Central Florida Super NIT (rings) | 12UM - Bracket | 6th Place | 70 |
2 | Manatee County Mayhem (rings) | 12UM - AAA Brackeet | Winner | 200 |
3 | GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) | 12UM - AAA Bracket | Runnerup | 150 |
4 | Halloween Havoc Super Regional IX | 12UM - AAA Bracket | Winner | 200 |
5 | Inverness Octoberfest NIT (rings) | 12UM - Bracket | Runnerup | 150 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (12UM - Bracket) |
Mar 10, 2024
10:00 AM to 11:30 AM
|
Gulfcoast Chop 12u 4 Florida Fire 11u 7
|
Loss |
2 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (12UM - Pool 1) |
Mar 09, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 6 Tampa Bay Freedom 9
|
Loss |
3 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (12UM - Pool 1) |
Mar 09, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 13 HR14 -12U 8
|
Win |
4 |
Manatee County Mayhem (rings) (12UM - AAA Brackeet) |
Feb 25, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 12 Hit Factory Tampa Makos 2030 1
|
Win |
5 |
Manatee County Mayhem (rings) (12UM - AAA Brackeet) |
Feb 25, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 5 USA PRIME TAMPA 12U FISCHBACH 2
|
Win |
6 |
Manatee County Mayhem (rings) (12UM - 12u Open) |
Feb 24, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 4 Hit Factory Tampa Makos 2030 4
|
Tie |
7 |
Manatee County Mayhem (rings) (12UM - 12u Open) |
Feb 24, 2024
10:25 AM to 12:05 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 1 USA PRIME TAMPA 12U FISCHBACH 6
|
Loss |
8 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AAA Bracket) |
Nov 05, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 3 PB 12u 4
|
Loss |
9 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AAA Bracket) |
Nov 05, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 7 Hit Factory Tampa Makos 2030 5
|
Win |
10 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AAA Bracket) |
Nov 05, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 10 Diamond Elite 12U 0
|
Win |
11 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AAA Division) |
Nov 04, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 8 PB 12u 7
|
Win |
12 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AAA Division) |
Nov 04, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 18 New Tampa Tropics 16
|
Win |
13 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AAA Bracket) |
Oct 22, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 9 Pasco Stingers 12u 3
|
Win |
14 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AAA Bracket) |
Oct 22, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 5 Tampa Jackets 12u 2
|
Win |
15 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AAA Bracket) |
Oct 22, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Gulfcoast Chop 12u 10 Diamond Elite Powell 12u (48426) 0
|
Win |
16 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AAA Division) |
Oct 21, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 6 Diamond Elite Powell 12u (48426) 4
|
Win |
17 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AAA Division) |
Oct 21, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 7 Dynasty 9
|
Loss |
18 |
Inverness Octoberfest NIT (rings) (12UM - Bracket) |
Oct 08, 2023
04:40 PM to 06:20 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 8 Prime- Sumter 9
|
Loss |
19 |
Inverness Octoberfest NIT (rings) (12UM - Bracket) |
Oct 08, 2023
12:50 PM to 02:30 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 4 Bulls Baseball Academy 11u 1
|
Win |
20 |
Inverness Octoberfest NIT (rings) (12UM - Bracket) |
Oct 08, 2023
09:00 AM to 10:40 AM
|
Gulfcoast Chop 12u 8 Venom Baseball 0
|
Win |
21 |
Inverness Octoberfest NIT (rings) (12UM - Division) |
Oct 07, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Gulfcoast Chop 12u 11 Venom Baseball 6
|
Win |
22 |
Inverness Octoberfest NIT (rings) (12UM - Division) |
Oct 07, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Gulfcoast Chop 12u 11 Hustlers 12u 3
|
Win |