Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | Shamrock Showdown Regional (rings) | 12UM - Gold Bracket | 4th Place | 100 |
2 | 2024 GSA Top Gun Challenge | 12UM - AA Gold Bracket | 8th Place | 70 |
3 | Veterans Day Classic (rings) | 12UM - 12U Bracket | 5th Place | 70 |
4 | GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) | 12UM - AA Gold Bracket | 6th Place | 70 |
5 | Halloween Havoc Super Regional IX | 12UM - AA Bracket | 3rd Place | 100 |
6 | GSA High Heater NIT (Rings) | 12UM - Gold Bracket | 5th Place | 70 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - Gold Bracket) |
Mar 17, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
1st Round Pro 1 South Tampa Knights 12u - Rosende 9
|
Loss |
2 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - 12U Division ) |
Mar 16, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
1st Round Pro 11 Wesley Chapel Barracudas 1
|
Win |
3 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - 12U Division ) |
Mar 16, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 5 B. C. Bombers 2
|
Win |
4 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Mar 03, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
1st Round Pro 6 Tampa Xtreme Ward 11u 7
|
Loss |
5 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Mar 03, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
1st Round Pro 0 Legends 12u Gray Powered by UA 5
|
Loss |
6 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 25, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
1st Round Pro 6 CP Select Baseball 3
|
Win |
7 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 25, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
1st Round Pro 30 Hit Factory Chupacabras 5
|
Win |
8 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 24, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
1st Round Pro 9 Miracles 12u Carolina 0
|
Win |
9 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 24, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
1st Round Pro 14 RBI NORTH SEMINOLE 0
|
Win |
10 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 11, 2024
10:55 AM to 12:35 PM
|
1st Round Pro 10 Plant City OutKasts 12u 2
|
Win |
11 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 11, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
1st Round Pro 2 Lakeland Tigers Elite 10
|
Loss |
12 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 10, 2024
04:40 PM to 06:20 PM
|
1st Round Pro 4 Tampa Xtreme Ward 11u 9
|
Loss |
13 |
2024 Spring League Play (12UM - Pool 1) |
Feb 10, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
1st Round Pro 1 Legends 12u Gray Powered by UA 2
|
Loss |
14 |
2024 GSA Top Gun Challenge (12UM - AA Gold Bracket ) |
Jan 28, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
1st Round Pro 1 North Brandon Navigators 12U (Scarlet) 11
|
Loss |
15 |
2024 GSA Top Gun Challenge (12UM - AA Gold Bracket ) |
Jan 28, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 11 PC Raiders 12u 10
|
Win |
16 |
2024 GSA Top Gun Challenge (12UM - Open) |
Jan 27, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
1st Round Pro 24 Eagle Lake Elite 12u 3
|
Win |
17 |
2024 GSA Top Gun Challenge (12UM - Open) |
Jan 27, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
1st Round Pro 0 Tampa Xtreme 2030 20
|
Loss |
18 |
WINTER WRAP-UP 2023 (12UM - Bracket) |
Dec 10, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
1st Round Pro 3 North Brandon Navigators 12U (Scarlet) 10
|
Loss |
19 |
WINTER WRAP-UP 2023 (12UM - Bracket) |
Dec 10, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
1st Round Pro 6 Palma Ceia Pirates Gold 3
|
Win |
20 |
WINTER WRAP-UP 2023 (12UM - AA Division) |
Dec 09, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
1st Round Pro 4 Palma Ceia Pirates Gold 2
|
Win |
21 |
WINTER WRAP-UP 2023 (12UM - AA Division) |
Dec 09, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 11 Plant City OutKasts 12u 0
|
Win |
22 |
Veterans Day Classic (rings) (12UM - 12U Bracket) |
Nov 12, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
1st Round Pro 4 Hit Factory Tampa Makos 12u Black 5
|
Loss |
23 |
Veterans Day Classic (rings) (12UM - 12U Division ) |
Nov 11, 2023
02:45 PM to 04:25 PM
|
1st Round Pro 0 FTB Futures National 10
|
Loss |
24 |
Veterans Day Classic (rings) (12UM - 12U Division ) |
Nov 11, 2023
12:50 PM to 02:30 PM
|
1st Round Pro 0 Diamond Elite 12U 7
|
Loss |
25 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AA Gold Bracket ) |
Nov 05, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 1 Tampa Xtreme Ward 11u 4
|
Loss |
26 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AA Division) |
Nov 04, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
1st Round Pro 3 Kingdom- Blue 1
|
Win |
27 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - AA Division) |
Nov 04, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
1st Round Pro 7 Heartland Select (47939) 4
|
Win |
28 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AA Bracket) |
Oct 22, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
1st Round Pro 8 Legends 12u Gray Powered by UA 10
|
Loss |
29 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AA Bracket) |
Oct 22, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
1st Round Pro 13 Kingdom - Yellow 0
|
Win |
30 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AA Division) |
Oct 21, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
1st Round Pro 9 Venom Baseball 9
|
Tie |
31 |
Halloween Havoc Super Regional IX (12UM - AA Division) |
Oct 21, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 1 Lakeland Tigers Elite 2
|
Loss |
32 |
GSA High Heater NIT (Rings) (12UM - Gold Bracket ) |
Sep 10, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
1st Round Pro 1 Tampa Bay Bats 12u 9
|
Loss |
33 |
GSA High Heater NIT (Rings) (12UM - Open) |
Sep 09, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
1st Round Pro 17 Plant City OutKasts 12u 0
|
Win |
34 |
GSA High Heater NIT (Rings) (12UM - Open) |
Sep 09, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
1st Round Pro 5 Miracles 12u Navy 6
|
Loss |