Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
Manatee County Mayhem (rings)
Click here to pay Team Gate Fee
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
08UM
(6)
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
#
Team
Division
1
Shock 8u
8U M/P
2
Wesley Chapel Storm
8U M/P
3
8U Fishhawk Wolverines
8U M/P
4
Mulberry Panthers
8U M/P
5
Ostinger’s 8u Spring
8U M/P
6
Charlotte Crushers 8U
8U M/P
09UM
(7)
#
Team
Division
1
NB Navigators
AA
2
Lakeland Strike
AA
3
Wily Mo Dragons 9U
AA
4
9U Charlotte Crushers
AA
5
Southern Squeeze 9U
AA
6
Legacy Baseball 9u
AA
7
Blitz 9U
AA
10UM
(9)
#
Team
Division
1
Florida Naturals 10u
AA
2
Bloomingdale Bandits - Calandro
AA
3
Riverview Raptors
AA
4
Southern Squeeze 10u
AA
5
Diamond Elite 10u Cedeno
AA
6
Khaos
AA
7
Sports Academy 10u
AA
8
10U Wolverines-Vivas
AA
9
Leones
AA
11UM
(2)
#
Team
Division
1
Wesley Chapel Storm 11U
AAA
2
SRQ THUNDER 11u
AA
12UM
(17)
#
Team
Division
1
USA PRIME TAMPA 12U FISCHBACH
AAA
2
Avon Park Bombers
AAA
3
Gulfcoast Chop 12u
AAA
4
Tampa Xtreme 2030
AAA
5
PC Pirates - Blue
AAA
6
Hit Factory Tampa Makos 2030
AAA
7
Sports Academy 12u Gold
AA
8
Wesley Chapel Barracudas
AA
9
YardBirds 12U
AA
10
Fishhawk Wolverines 12U 2024
AA
11
Hit Factory Tampa Makos 12u Black
AA
12
West Florida Barracudas
AA
13
R3 White 12u
AA
14
5 Star 12u
AA
15
South Tampa Knights 12u - Rosende
AA
16
Eagle Eyez Baseball 12U
AA
17
Legacy Baseball 12u
AA
13UM
(11)
#
Team
Division
1
Eagle Eyez Baseball -13u
AAA
2
Team Khaos 13U Blue
AAA
3
Crucibles:Spectre 13U
AAA
4
Legacy Baseball 13u
AA
5
Palm Beach Heat
AA
6
Hit Factory Tampa 13U BLUE
AA
7
Phenoms 13U Ramos
AA
8
13U Fishhawk Wolverines
AA
9
SWFL Elite Platinum
AA
10
Sports Academy 13u Gold
AA
11
Diamond Elite - Black
AA
14UM
(5)
#
Team
Division
1
The Riverdogs
AAA
2
Southern Squeeze 14u
AA
3
Hit Factory Tampa 14U BLUE
AA
4
14U Central Florida Diamond Kings
AA
5
Bay Area Baseball 14u
AA