Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
GSA Triple Play Classic(rings)
-
Click Here to pay the gate fee.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
All Complexes/Fields
Blackstone Community Park
Blackstone Park Field1
Blackstone Park Field2
Blackstone Park Field3
Buffalo Creek Park
Buffalo Creek Park- Field 3
Buffalo Creek Park- Field 4
GT Bray Park
GT Bray Park- Field 1
GT Bray Park- Field 2
GT Bray Park- Field 3
All Teams
1st Round Pro
9U Florida Diamond Dawgs
9U Tampa Xtreme (36297)
B. C. Bombers
B.C. Bombers 12u
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
Eagle Eyez Baseball -13u
Eagle Eyez Baseball 12U
Eagle Eyez White Baseball -13u
Empire Baseball 12U
FishHawk Wolverines 9u (37224)
Florida Diamond Dawgs 8U (37125)
Florida Pro-Swing 8U Blue
Florida ProSwing 12u
Gulfcoast chop 9u
I Prep Pro Wilson
Iron Knights 9u
KC Roos 9u American Nelson
Legacy Baseball 12u
Legacy Baseball 13u
MD Warriors 11u
New Tampa Tomahawks
Prime Naturals 12U
SFL Thunder 7U-Black
Sarasota Shock 7U
South Tampa knights 11u - Fowler
South Tampa knights 13u - Copple
Southern Squeeze 10u
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
Tampa Elite Hit Squad - O'Toole (40342)
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
Tampa Phenoms 11 (39554)
The list of schedules generated for the tournament pool play and bracket.
All
08UM
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
08UM -
Pool 1
(11)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Apr 22
09:15 AM to 10:45 AM
Blackstone Park Field1
Sarasota Shock 7U
Tampa Elite Hit Squad - O'Toole (40342)
13
0
Sat, Apr 22
11:00 AM to 12:30 PM
Blackstone Park Field1
SFL Thunder 7U-Black
Sarasota Shock 7U
14
1
Sat, Apr 22
12:45 PM to 02:15 PM
Blackstone Park Field1
Florida Pro-Swing 8U Blue
Tampa Elite Hit Squad - O'Toole (40342)
6
2
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:00 PM
Blackstone Park Field1
SFL Thunder 7U-Black
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
7
2
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:00 PM
Blackstone Park Field2
Florida Pro-Swing 8U Blue
Florida Diamond Dawgs 8U (37125)
13
8
Sat, Apr 22
04:15 PM to 05:45 PM
Blackstone Park Field1
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
Florida Diamond Dawgs 8U (37125)
14
4
8U Open
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:15 AM
Blackstone Park Field2
Sarasota Shock 7U
Tampa Elite Hit Squad - O'Toole (40342)
12
3
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:15 AM
Blackstone Park Field1
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
Florida Diamond Dawgs 8U (37125)
13
3
Sun, Apr 23
10:30 AM to 12:00 PM
Blackstone Park Field1
Florida Pro-Swing 8U Blue
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
8
15
Sun, Apr 23
12:15 PM to 01:45 PM
Blackstone Park Field1
SFL Thunder 7U-Black
Sarasota Shock 7U
1E+1
5
Sun, Apr 23
02:00 PM to 03:30 PM
Blackstone Park Field1
SFL Thunder 7U-Black
Tampa Bay Freedom 7U (41167)
5
4
09UM -
Pool 1
(13)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Apr 22
08:45 AM to 10:25 AM
Blackstone Park Field3
KC Roos 9u American Nelson
9U Tampa Xtreme (36297)
8
9
Sat, Apr 22
08:45 AM to 10:25 AM
Blackstone Park Field2
FishHawk Wolverines 9u (37224)
Iron Knights 9u
13
1
Sat, Apr 22
10:40 AM to 12:20 PM
Blackstone Park Field3
KC Roos 9u American Nelson
Gulfcoast chop 9u
15
11
Sat, Apr 22
10:40 AM to 12:20 PM
Blackstone Park Field2
FishHawk Wolverines 9u (37224)
Southern Squeeze 10u
15
7
Sat, Apr 22
12:35 PM to 02:15 PM
Blackstone Park Field3
9U Tampa Xtreme (36297)
9U Florida Diamond Dawgs
16
11
Sat, Apr 22
12:35 PM to 02:15 PM
Blackstone Park Field2
Southern Squeeze 10u
Iron Knights 9u
5
21
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:10 PM
Blackstone Park Field3
9U Florida Diamond Dawgs
Gulfcoast chop 9u
9
22
9U Open
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:25 AM
Blackstone Park Field3
KC Roos 9u American Nelson
Gulfcoast chop 9u
14
4
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
Blackstone Park Field2
Iron Knights 9u
Southern Squeeze 10u
9
8
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
Blackstone Park Field3
9U Tampa Xtreme (36297)
9U Florida Diamond Dawgs
3
9
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
Blackstone Park Field2
FishHawk Wolverines 9u (37224)
KC Roos 9u American Nelson
1E+1
14
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
Blackstone Park Field3
Iron Knights 9u
9U Florida Diamond Dawgs
3
22
Sun, Apr 23
02:30 PM to 04:10 PM
Blackstone Park Field2
KC Roos 9u American Nelson
9U Florida Diamond Dawgs
18
1E+1
11UM -
Pool 1
(11)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Apr 22
12:00 PM to 01:40 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
MD Warriors 11u
Eagle Eyez Baseball 12U
13
3
Sat, Apr 22
12:00 PM to 01:40 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
South Tampa knights 11u - Fowler
B. C. Bombers
1
11
Sat, Apr 22
01:55 PM to 03:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
1st Round Pro
MD Warriors 11u
1
10
Sat, Apr 22
01:55 PM to 03:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Legacy Baseball 12u
South Tampa knights 11u - Fowler
2
6
Sat, Apr 22
03:50 PM to 05:30 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
1st Round Pro
Eagle Eyez Baseball 12U
11
4
Sat, Apr 22
03:50 PM to 05:30 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
B. C. Bombers
Legacy Baseball 12u
2
12
11U Open
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:25 AM
Buffalo Creek Park- Field 3
B. C. Bombers
Eagle Eyez Baseball 12U
17
7
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
South Tampa knights 11u - Fowler
1st Round Pro
3
2
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Legacy Baseball 12u
B. C. Bombers
2
5
Sun, Apr 23
02:30 PM to 04:10 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
MD Warriors 11u
South Tampa knights 11u - Fowler
5
4
Sun, Apr 23
04:25 PM to 06:05 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
MD Warriors 11u
B. C. Bombers
13
3
12UM -
AAA Division
(9)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Apr 22
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 1
Legacy Baseball 13u
Eagle Eyez Baseball -13u
7
18
Sat, Apr 22
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 1
Eagle Eyez Baseball -13u
South Tampa knights 13u - Copple
7
4
Sat, Apr 22
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 1
Legacy Baseball 13u
Prime Naturals 12U
3
14
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:10 PM
GT Bray Park- Field 1
New Tampa Tomahawks
South Tampa knights 13u - Copple
3
14
Sat, Apr 22
04:25 PM to 06:05 PM
GT Bray Park- Field 1
Prime Naturals 12U
New Tampa Tomahawks
10
0
AAA Division
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 1
New Tampa Tomahawks
Legacy Baseball 13u
3
8
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 1
Eagle Eyez Baseball -13u
South Tampa knights 13u - Copple
11
0
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 1
Prime Naturals 12U
Legacy Baseball 13u
6
1
Sun, Apr 23
02:30 PM to 04:10 PM
GT Bray Park- Field 1
Prime Naturals 12U
Eagle Eyez Baseball -13u
5
8
12UM -
AA Division
(15)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Apr 22
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 2
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
Eagle Eyez White Baseball -13u
9
3
Sat, Apr 22
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 3
I Prep Pro Wilson
Empire Baseball 12U
0
13
Sat, Apr 22
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 2
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
Tampa Phenoms 11 (39554)
7
10
Sat, Apr 22
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 3
I Prep Pro Wilson
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
1
10
Sat, Apr 22
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 2
Eagle Eyez White Baseball -13u
B.C. Bombers 12u
10
1
Sat, Apr 22
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 3
Empire Baseball 12U
Florida ProSwing 12u
10
2
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:10 PM
GT Bray Park- Field 2
Tampa Phenoms 11 (39554)
B.C. Bombers 12u
3
2
Sat, Apr 22
02:30 PM to 04:10 PM
GT Bray Park- Field 3
Florida ProSwing 12u
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
4
10
AA Division
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 2
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
Eagle Eyez White Baseball -13u
6
5
Sun, Apr 23
08:45 AM to 10:25 AM
GT Bray Park- Field 3
Tampa Phenoms 11 (39554)
B.C. Bombers 12u
9
1
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 2
Empire Baseball 12U
I Prep Pro Wilson
9
1
Sun, Apr 23
10:40 AM to 12:20 PM
GT Bray Park- Field 3
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
Florida ProSwing 12u
7
3
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 3
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
Tampa Phenoms 11 (39554)
2
0
Sun, Apr 23
12:35 PM to 02:15 PM
GT Bray Park- Field 2
Empire Baseball 12U
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
17
1
Sun, Apr 23
02:30 PM to 04:10 PM
GT Bray Park- Field 2
Empire Baseball 12U
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
6
11