Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
Bay Area Challenge
ALL Fields are now unplayable and are canceled for the rest of today. -12:17 PM
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
09UM
(5)
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
16UM
#
Team
Division
1
Florida Burn Tampa 9U (17086)
AA
2
Florida Stallions 9U
AA
3
Warriors Baseball Corp 9U
AA
4
KC Roos 9u American Nelson
AA
5
Keystone Vipers 9U
AA
10UM
(11)
#
Team
Division
1
Gulf Coast Chop 10u
AAA
2
WPPO 10U Cobras
AAA
3
Tampa Wave 10U
AA
4
Saints Baseball 10u (25282)
AA
5
Iron Knights 10u
AA
6
Hitter's Cave BATS
AA
7
CLUBHOUSE 10U
AA
8
PCYB Prospects 10U
AA
9
Lutz Baseball Captains
AA
10
DIAMOND ELITE RUBERTE
AA
11
2 The Top 10u (39181)
AA
11UM
(11)
#
Team
Division
1
Tampa Xtreme 10u (17088)
AA
2
Keystone 11u Vipers
AA
3
Stinger Baseball 11U
AA
4
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
AA
5
YardBirds 11U (28039)
AA
6
Tampa Warriors 11U
AA
7
Florida Flight 11u
AA
8
PCYB Prospects 11U
AA
9
FH Wolverines
AA
10
Florida Burn Tampa 11u
AA
11
Hit Factory Makos 11u Rojas
AA
12UM
(16)
#
Team
Division
1
Tampa Hawks 11u
AAA
2
Tampa Panthers 12U
AAA
3
Gulfcoast Chop 12u
AAA
4
Cobras
AA
5
Iron Knights 12u
AA
6
Pasco Elite (24428)
AA
7
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
AA
8
12U Khaos
AA
9
Westchase Bombers
AA
10
PCYB Prospects 12U
AA
11
South Tampa Knights 12u - Rosende
AA
12
Florida Flight 12u
AA
13
Hit Factory Makos 12u American
AA
14
R3 White 12u
AA
15
Empire Baseball 12U-1 (38887)
AA
16
Diamond Elite - Guerra
AA
13UM
(19)
#
Team
Division
1
North Brandon Navigators
AAA
2
South Tampa knights 13u - Copple
AAA
3
Trinity Trojans
AAA
4
Palm Harbor Pirates
AAA
5
Florida Panthers 13U
AAA
6
Bolts Baseball
AAA
7
Fishhawk Wolverines 13U
AA
8
LBI SWARM 13U (20349)
AA
9
Tampa Jackets (30160)
AA
10
St. Pete Wahoos 13U Red (17986)
AA
11
PC RAIDERS 13U
AA
12
Prospects 13U
AA
13
Iron Knights 13U
AA
14
R3
AA
15
R3 Baseball 13U Gomez
AA
16
LOL Blaze
AA
17
Hitmen Baseball
AA
18
Kangaroo Court 13u United Nelson (38719)
AA
19
Prime Naturals 12U
AA
14UM
(12)
#
Team
Division
1
Iron Knights 14u (17978)
AAA
2
Land O Lakes Nationals 14U
AAA
3
Bling City Diamonds
AAA
4
Wesley Chapel Stingrays
AAA
5
Phenoms--Ramos (36593)
AAA
6
Florida Burn 14U Platinum
AAA
7
West Coast Wolfpack
AAA
8
Florida Burn Tampa 14U Select
AA
9
East Lake Eagles
AA
10
South Tampa Knights 14u - Hursey
AA
11
Florida Burn Tampa 14U Prime
AA
12
R3 14u Conte (37661)
AA
16UM
(1)
#
Team
Division
1
Land O Lakes Tomahawks
AA