Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | GSA Bring the Heat | 11UM - Gold Bracket | Winner | 200 |
2 | West Coast Championship (rings) | 11UM - Bracket | Runnerup | 150 |
3 | Grand Slam Super Regional (rings) | 11UM - Gold Bracket | Winner | 200 |
4 | Shamrock Showdown Regional (rings) | 11UM - 11u Bracket | Runnerup | 150 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
GSA Bring the Heat (11UM - Gold Bracket) |
Apr 28, 2024
04:25 PM to 06:05 PM
|
Diamond Elite - Dipre 4 Florida Burn 11u Park 2
|
Win |
2 |
GSA Bring the Heat (11UM - Gold Bracket) |
Apr 28, 2024
12:35 PM to 02:15 PM
|
Diamond Elite - Dipre 12 Florida Burn Tampa 10U Platinum 0
|
Win |
3 |
GSA Bring the Heat (11UM - Gold Bracket) |
Apr 28, 2024
08:45 AM to 10:25 AM
|
Diamond Elite - Dipre 9 MBS Coast 5
|
Win |
4 |
GSA Bring the Heat (11UM - 11U Division) |
Apr 27, 2024
04:50 PM to 06:30 PM
|
Diamond Elite - Dipre 13 Kangaroo Court 11u National Royal 5
|
Win |
5 |
GSA Bring the Heat (11UM - 11U Division) |
Apr 27, 2024
02:55 PM to 04:35 PM
|
Diamond Elite - Dipre 3 Florida Burn 11u Park 3
|
Tie |
6 |
West Coast Championship (rings) (11UM - Bracket) |
Apr 14, 2024
04:25 PM to 06:05 PM
|
Diamond Elite - Dipre 10 St. Pete Wahoos 11U 16
|
Loss |
7 |
West Coast Championship (rings) (11UM - Bracket) |
Apr 14, 2024
02:30 PM to 04:10 PM
|
Diamond Elite - Dipre 12 Hit Factory Tampa Makos 11u 0
|
Win |
8 |
West Coast Championship (rings) (11UM - Bracket) |
Apr 14, 2024
12:35 PM to 02:15 PM
|
Diamond Elite - Dipre 8 St. Pete Barracudas 0
|
Win |
9 |
West Coast Championship (rings) (11UM - Open) |
Apr 13, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Diamond Elite - Dipre 12 Iron Knights 11u 0
|
Win |
10 |
West Coast Championship (rings) (11UM - Open) |
Apr 13, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
Diamond Elite - Dipre 4 Hit Factory Tampa Makos 11u 1
|
Win |
11 |
Grand Slam Super Regional (rings) (11UM - Gold Bracket ) |
Apr 07, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
Diamond Elite - Dipre 10 Kangaroo Court 11u National Royal 1
|
Win |
12 |
Grand Slam Super Regional (rings) (11UM - Gold Bracket ) |
Apr 07, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Diamond Elite - Dipre 6 Miracles 11u Navy 5
|
Win |
13 |
Grand Slam Super Regional (rings) (11UM - Gold Bracket ) |
Apr 07, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
Diamond Elite - Dipre 9 Tampa Rally 1
|
Win |
14 |
Grand Slam Super Regional (rings) (11UM - AA Division) |
Apr 06, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
Diamond Elite - Dipre 4 TBT Patriots 4
|
Tie |
15 |
Grand Slam Super Regional (rings) (11UM - AA Division) |
Apr 06, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Diamond Elite - Dipre 10 Pasco Prime 1
|
Win |
16 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (11UM - 11u Bracket) |
Mar 17, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Diamond Elite - Dipre 1 Sports Academy 941 7
|
Loss |
17 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (11UM - 11u Bracket) |
Mar 17, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Diamond Elite - Dipre 6 Wesley Chapel Stingrays 11U 4
|
Win |
18 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (11UM - 11u Bracket) |
Mar 17, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Diamond Elite - Dipre 7 SRQ THUNDER 11u 1
|
Win |
19 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (11UM - 11U Division) |
Mar 16, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Diamond Elite - Dipre 17 Fort Myers Force/CBU 11U 0
|
Win |
20 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (11UM - 11U Division) |
Mar 16, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Diamond Elite - Dipre 17 Fishhawk AB Rodriguez 5
|
Win |