Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | Mother's Day NIT (rings) | 10UM - 10U Bracket | 6th Place | 70 |
2 | 2024 Spring League Playoffs | 10UM - Bracket | 9th Place | 50 |
3 | Grand Slam Super Regional (rings) | 10UM - Bracket | 9th Place | 50 |
4 | GSA Central Florida Super NIT (rings) | 10UM - Silver Bracket | 5th Place | 70 |
5 | Bay Area Challenge IV | 10UM - Bracket | 6th Place | 70 |
6 | GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) | 10UM - Silver Bracket | 4th Place | 100 |
7 | Bases Loaded Slugfest VI | 10UM - Silver Bracket | 7th Place | 70 |
8 | GSA BACKYARD BRAWL IX | 10UM - Silver Bracket | 5th Place | 70 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
Mother's Day NIT (rings) (10UM - 10U Bracket) |
May 12, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 4 Citrus Crush Elite 10
|
Loss |
2 |
Mother's Day NIT (rings) (10UM - Pool 1) |
May 11, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 Tampa Rangers 10u 7
|
Loss |
3 |
Mother's Day NIT (rings) (10UM - Pool 1) |
May 11, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 7 Bushnell Bombers 10U 5
|
Win |
4 |
2024 Spring League Playoffs (10UM - Bracket) |
Apr 28, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 7 Ostingers 9u Ryan 18
|
Loss |
5 |
2024 Spring League Playoffs (10UM - Division) |
Apr 27, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 3 Ostingers 9u Ryan 3
|
Tie |
6 |
2024 Spring League Playoffs (10UM - Division) |
Apr 27, 2024
10:25 AM to 12:05 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 Riverview Raptors 21
|
Loss |
7 |
Grand Slam Super Regional (rings) (10UM - Bracket) |
Apr 07, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 5 FORCE BASEBALL 9
|
Loss |
8 |
Grand Slam Super Regional (rings) (10UM - 10U Division) |
Apr 06, 2024
04:40 PM to 06:20 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 9 FORCE BASEBALL 10
|
Loss |
9 |
Grand Slam Super Regional (rings) (10UM - 10U Division) |
Apr 06, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 9 10U Eagle Lake Elite 12
|
Loss |
10 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (10UM - Silver Bracket ) |
Mar 10, 2024
10:00 AM to 11:30 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 5 Warriors Baseball Corp 10U 6
|
Loss |
11 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (10UM - Division) |
Mar 09, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 2 5 Star 10U Gold 14
|
Loss |
12 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (10UM - Division) |
Mar 09, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 1 Wesley Chapel Stingrays 10U 11
|
Loss |
13 |
2024 Spring League Play (10UM - Pool 1) |
Feb 11, 2024
02:45 PM to 04:25 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 10 10U Eagle Lake Elite 11
|
Loss |
14 |
2024 Spring League Play (10UM - Pool 1) |
Feb 11, 2024
10:55 AM to 12:35 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 3 Bay Area Brew Crew 10u 15
|
Loss |
15 |
2024 Spring League Play (10UM - Pool 1) |
Feb 10, 2024
04:40 PM to 06:20 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 10 Tampa Elite Hit Squad - Thomson 15
|
Loss |
16 |
2024 Spring League Play (10UM - Pool 1) |
Feb 10, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 Ostingers 9u Ryan 16
|
Loss |
17 |
GSA Around the Horn (10UM - Silver Bracket ) |
Feb 04, 2024
11:45 AM to 01:25 PM
|
- | - |
18 |
GSA Around the Horn (10UM - Pool 1) |
Feb 03, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 0 Florida Burn Tampa 10U Platinum 22
|
Loss |
19 |
GSA Around the Horn (10UM - Pool 1) |
Feb 03, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 7 Thunder Select 10u 10
|
Loss |
20 |
Bay Area Challenge IV (10UM - Bracket) |
Nov 19, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 0 Florida Burn Tampa 10U Platinum 15
|
Loss |
21 |
Bay Area Challenge IV (10UM - Bracket) |
Nov 19, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 7 Stinger Baseball 10U 5
|
Win |
22 |
Bay Area Challenge IV (10UM - Division) |
Nov 18, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 1 Florida Burn Tampa 10U Platinum 14
|
Loss |
23 |
Bay Area Challenge IV (10UM - Division) |
Nov 18, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 2 Bloomingdale Bandits - Calandro 14
|
Loss |
24 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (10UM - Silver Bracket ) |
Nov 05, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 TC Twins Select 10U 17
|
Loss |
25 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (10UM - 10U Division) |
Nov 04, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 1 JBR Baseball Academy 13
|
Loss |
26 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (10UM - 10U Division) |
Nov 04, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 13 FORCE BASEBALL 9
|
Win |
27 |
Bases Loaded Slugfest VI (10UM - Silver Bracket ) |
Oct 15, 2023
10:55 AM to 12:35 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 10U Eagle Lake Elite 7
|
Loss |
28 |
Bases Loaded Slugfest VI (10UM - Division) |
Oct 14, 2023
04:40 PM to 06:20 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 2 Bloomingdale Bandits - Calandro 12
|
Loss |
29 |
Bases Loaded Slugfest VI (10UM - Division) |
Oct 14, 2023
12:50 PM to 02:30 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 6 10U PCYB PROSPECTS 7
|
Loss |
30 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (10UM - Silver Bracket ) |
Oct 01, 2023
10:00 AM to 11:40 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 1 Khaos 11
|
Loss |
31 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (10UM - 10U Division) |
Sep 30, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 1 TC Twins Select 10U 20
|
Loss |
32 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (10UM - 10U Division) |
Sep 30, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Hit Factory Tampa Makos 10u 3 Riverview Raptors 20
|
Loss |