Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | GSA SPRING STATE CHAMPIONSHIP(Rings) | 12UM - AA Bracket | 5th Place | 70 |
2 | GSA Bring the Heat | 12UM - AA Bracket | 4th Place | 100 |
3 | West Coast Championship (rings) | 12UM - Gold Bracket | 6th Place | 70 |
4 | Shamrock Showdown Regional (rings) | 12UM - Gold Bracket | 5th Place | 70 |
5 | March Madness Super Regional (rings) | 12UM - Silver Bracket | Runnerup | 150 |
6 | Bay Area Challenge IV | 12UM - Silver Bracket | 5th Place | 70 |
7 | Fall League Playoffs 2023 | 12UM - Silver Bracket | 5th Place | 70 |
8 | GSA West Coast Halloween Super Regional | 12UM - Bracket | 8th Place | 70 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
GSA SPRING STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - Pool 2) |
May 04, 2024
10:25 AM to 12:05 PM
|
Stinger Baseball 7 R3 White 12u 6
|
Win |
2 |
GSA SPRING STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (12UM - Pool 2) |
May 04, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Stinger Baseball 7 Miracles 12u Carolina 6
|
Win |
3 |
GSA Bring the Heat (12UM - AA Bracket) |
Apr 28, 2024
02:30 PM to 04:10 PM
|
Stinger Baseball 1 Palm Harbor Canes 10
|
Loss |
4 |
GSA Bring the Heat (12UM - AA Bracket) |
Apr 28, 2024
10:40 AM to 12:20 PM
|
Stinger Baseball 7 TC Twins Select 12U 4
|
Win |
5 |
GSA Bring the Heat (12UM - AA Division) |
Apr 27, 2024
06:05 PM to 07:45 PM
|
Stinger Baseball 5 Bananas 12U 6
|
Loss |
6 |
GSA Bring the Heat (12UM - AA Division) |
Apr 27, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Stinger Baseball 6 Sports Academy 12u Gold 5
|
Win |
7 |
West Coast Championship (rings) (12UM - Gold Bracket ) |
Apr 14, 2024
10:40 AM to 12:20 PM
|
Stinger Baseball 1 Florida Burn Tampa 12U Platinum 13
|
Loss |
8 |
West Coast Championship (rings) (12UM - Open) |
Apr 13, 2024
10:40 AM to 12:20 PM
|
Stinger Baseball 4 TC Twins Select 12U 2
|
Win |
9 |
West Coast Championship (rings) (12UM - Open) |
Apr 13, 2024
08:45 AM to 10:25 AM
|
Stinger Baseball 4 KC Roos American Royal 12u 4
|
Tie |
10 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - Gold Bracket) |
Mar 17, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Stinger Baseball 1 Legacy Baseball 12u 13
|
Loss |
11 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - 12U Division ) |
Mar 16, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Stinger Baseball 7 South Tampa Knights 12u - Rosende 4
|
Win |
12 |
Shamrock Showdown Regional (rings) (12UM - 12U Division ) |
Mar 16, 2024
02:15 PM to 03:55 PM
|
Stinger Baseball 1 Eagle Eyez Baseball 12U 5
|
Loss |
13 |
March Madness Super Regional (rings) (12UM - Silver Bracket ) |
Mar 03, 2024
05:40 PM to 07:20 PM
|
Stinger Baseball 1 Palma Ceia Pirates Gold 7
|
Loss |
14 |
March Madness Super Regional (rings) (12UM - Silver Bracket ) |
Mar 03, 2024
04:00 PM to 05:30 PM
|
Stinger Baseball 12 North Brandon Navigators 12U (Scarlet) 7
|
Win |
15 |
March Madness Super Regional (rings) (12UM - Silver Bracket ) |
Mar 03, 2024
12:40 PM to 02:10 PM
|
Stinger Baseball 9 Venom Baseball 2
|
Win |
16 |
March Madness Super Regional (rings) (12UM - AA Division) |
Mar 02, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Stinger Baseball 1 Miracles 12u Carolina 9
|
Loss |
17 |
March Madness Super Regional (rings) (12UM - AA Division) |
Mar 02, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Stinger Baseball 2 South Tampa Knights 12u - Rosende 13
|
Loss |
18 |
GSA Around the Horn (12UM - Silver Bracket) |
Feb 04, 2024
11:45 AM to 01:15 PM
|
- | - |
19 |
GSA Around the Horn (12UM - 12U Division ) |
Feb 03, 2024
10:25 AM to 12:05 PM
|
Stinger Baseball 2 Hit Factory Tampa Makos 12u Black 13
|
Loss |
20 |
GSA Around the Horn (12UM - 12U Division ) |
Feb 03, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Stinger Baseball 7 Kangaroo Court 12u National 7
|
Tie |
21 |
Bay Area Challenge IV (12UM - Silver Bracket ) |
Nov 19, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Stinger Baseball 5 Westchase Bombers 7
|
Loss |
22 |
Bay Area Challenge IV (12UM - AA Division) |
Nov 18, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Stinger Baseball 4 Iron Knights 12u 6
|
Loss |
23 |
Bay Area Challenge IV (12UM - AA Division) |
Nov 18, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Stinger Baseball 7 5 Star 12u 11
|
Loss |
24 |
Fall League Playoffs 2023 (12UM - Silver Bracket ) |
Nov 12, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Stinger Baseball 1 North Brandon Navigators 12U (Scarlet)* 8
|
Loss |
25 |
Fall League Playoffs 2023 (12UM - 12U Division ) |
Nov 11, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Stinger Baseball 5 Tampa Elite Hit Squad - Hatten 10
|
Loss |
26 |
Fall League Playoffs 2023 (12UM - 12U Division ) |
Nov 11, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Stinger Baseball 6 Tropics Baseball Club 11u 20
|
Loss |
27 |
GSA West Coast Halloween Super Regional (12UM - Bracket) |
Oct 29, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Stinger Baseball 2 Prospects 2029/2030 10
|
Loss |
28 |
GSA West Coast Halloween Super Regional (12UM - AA Division) |
Oct 28, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
Stinger Baseball 5 Saint Pete Barracudas - 12u 14
|
Loss |
29 |
GSA West Coast Halloween Super Regional (12UM - AA Division) |
Oct 28, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Stinger Baseball 3 Wesley Chapel 12U Thunder Select 4
|
Loss |
30 |
GSA Fall League Play (12UM - Pool 1) |
Sep 24, 2023
04:40 PM to 06:20 PM
|
Stinger Baseball 6 Westchase Bombers 9
|
Loss |
31 |
GSA Fall League Play (12UM - Pool 1) |
Sep 24, 2023
02:45 PM to 04:25 PM
|
Stinger Baseball 9 Iron Knights 12u 4
|
Win |
32 |
GSA Fall League Play (12UM - Pool 1) |
Sep 23, 2023
04:40 PM to 06:20 PM
|
Stinger Baseball 14 Iron Knights 12u 8
|
Win |
33 |
GSA Fall League Play (12UM - Pool 1) |
Sep 23, 2023
02:45 PM to 04:25 PM
|
Stinger Baseball 10 Tampa Elite Hit Squad - Hatten 15
|
Loss |