Upcoming
games
Team Staff
- Team Record
- Team Position
# | Tournament | Bracket Name | Position | Points Earned |
---|---|---|---|---|
1 | GSA Central Florida Super NIT (rings) | 14UM - Gold Bracket | 3rd Place | 100 |
2 | 2024 GSA Top Gun Challenge | 14UM - Bracket | Runnerup | 150 |
3 | WINTER WRAP-UP 2023 | 14UM - Bracket | 4th Place | 100 |
4 | GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) | 14UM - Gold Bracket | 7th Place | 70 |
5 | Halloween Havoc Super Regional IX | 14UM - Bracket | Winner | 200 |
6 | Bases Loaded Slugfest VI | 14UM - Silver Bracket | 4th Place | 100 |
7 | GSA BACKYARD BRAWL IX | 14UM - Silver Bracket | 4th Place | 100 |
8 | GSA High Heater NIT (Rings) | 14UM - Bracket | 6th Place | 70 |
Overall Team Record: - -
# | Tournament | Date and Time | Score | Win/Loss/Tie |
---|---|---|---|---|
1 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (14UM - Gold Bracket ) |
Mar 10, 2024
02:30 PM to 04:10 PM
|
Plant city Reds 0 MVP Baseball Academy 14U 4
|
Loss |
2 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (14UM - Gold Bracket ) |
Mar 10, 2024
10:40 AM to 12:20 PM
|
Plant city Reds 2 South Tampa Knights 14u - Hursey 1
|
Win |
3 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (14UM - 14U Open) |
Mar 09, 2024
12:50 PM to 02:30 PM
|
Plant city Reds 2 FBH Angels 14u Gray 3
|
Loss |
4 |
GSA Central Florida Super NIT (rings) (14UM - 14U Open) |
Mar 09, 2024
09:00 AM to 10:40 AM
|
Plant city Reds 6 Legends 14u Red Powered by UA 1
|
Win |
5 |
2024 GSA Top Gun Challenge (14UM - Bracket) |
Jan 28, 2024
04:10 PM to 05:50 PM
|
Plant city Reds 3 14U Central Florida Diamond Kings 5
|
Loss |
6 |
2024 GSA Top Gun Challenge (14UM - Bracket) |
Jan 28, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 3 Bombers 2
|
Win |
7 |
2024 GSA Top Gun Challenge (14UM - AA Division) |
Jan 27, 2024
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 13 14U Central Florida Diamond Kings 10
|
Win |
8 |
2024 GSA Top Gun Challenge (14UM - AA Division) |
Jan 27, 2024
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 5 14u FH Wolverines 5
|
Tie |
9 |
WINTER WRAP-UP 2023 (14UM - Bracket) |
Dec 10, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Plant city Reds 1 Bay Area Pro 14U 6
|
Loss |
10 |
WINTER WRAP-UP 2023 (14UM - Bracket) |
Dec 10, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 9 Mambas-2 2
|
Win |
11 |
WINTER WRAP-UP 2023 (14UM - AA Division) |
Dec 09, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 10 Davenport Ryders 0
|
Win |
12 |
WINTER WRAP-UP 2023 (14UM - AA Division) |
Dec 09, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 4 Mambas-2 2
|
Win |
13 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (14UM - Gold Bracket ) |
Nov 05, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 2 FBH Angels 14u Gray 6
|
Loss |
14 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (14UM - AA Division) |
Nov 04, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Plant city Reds 7 Kangaroo court 14 u united 0
|
Win |
15 |
GSA FALL STATE CHAMPIONSHIP(Rings) (14UM - AA Division) |
Nov 04, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Plant city Reds 0 Florida Burn Tampa 14U Red Birds 5
|
Loss |
16 |
Halloween Havoc Super Regional IX (14UM - Bracket) |
Oct 22, 2023
04:30 PM to 06:10 PM
|
Plant city Reds 7 Team Revolution 2
|
Win |
17 |
Halloween Havoc Super Regional IX (14UM - Bracket) |
Oct 22, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Plant city Reds 7 Wild Things 14U 0
|
Win |
18 |
Halloween Havoc Super Regional IX (14UM - Bracket) |
Oct 22, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Plant city Reds 8 South Tampa knights 14u-White 4
|
Win |
19 |
Halloween Havoc Super Regional IX (14UM - 14U Division) |
Oct 21, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 7 Bay Area Pro 14U 2
|
Win |
20 |
Halloween Havoc Super Regional IX (14UM - 14U Division) |
Oct 21, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 14 Bling City Diamonds 14U 6
|
Win |
21 |
Bases Loaded Slugfest VI (14UM - Silver Bracket ) |
Oct 15, 2023
02:15 PM to 03:55 PM
|
Plant city Reds 1 MVP Baseball Academy 14U 6
|
Loss |
22 |
Bases Loaded Slugfest VI (14UM - Silver Bracket ) |
Oct 15, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Plant city Reds 2 Bombers (46872) 1
|
Win |
23 |
Bases Loaded Slugfest VI (14UM - 14U Division) |
Oct 14, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 1 Florida Sluggers Blue 2
|
Loss |
24 |
Bases Loaded Slugfest VI (14UM - 14U Division) |
Oct 14, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 0 South Tampa Knights 14u-Black 5
|
Loss |
25 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (14UM - Silver Bracket ) |
Oct 01, 2023
03:45 PM to 05:25 PM
|
Plant city Reds 2 FBH Angels 14u Gray 10
|
Loss |
26 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (14UM - Silver Bracket ) |
Oct 01, 2023
11:55 AM to 01:35 PM
|
Plant city Reds 5 Bombers 1
|
Win |
27 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (14UM - Pool 1) |
Sep 30, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 5 Wild Things 14U 6
|
Loss |
28 |
GSA BACKYARD BRAWL IX (14UM - Pool 1) |
Sep 30, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 1 LBI Swarm 14u 2
|
Loss |
29 |
GSA High Heater NIT (Rings) (14UM - Bracket) |
Sep 10, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 1 Keystone VIPERS 14U 3
|
Loss |
30 |
GSA High Heater NIT (Rings) (14UM - Pool 1) |
Sep 09, 2023
10:25 AM to 12:05 PM
|
Plant city Reds 3 Wesley Chapel Stingrays 1
|
Win |
31 |
GSA High Heater NIT (Rings) (14UM - Pool 1) |
Sep 09, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 5 Florida Flamingos 14u 4
|
Win |
32 |
Dust off the Rust Season Opener (Pinellas County) (14UM - 14U Bracket) |
Aug 27, 2023
04:10 PM to 05:50 PM
|
- | - |
33 |
Dust off the Rust Season Opener (Pinellas County) (14UM - 14U Bracket) |
Aug 27, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 5 LBI Swarm 14u 3
|
Win |
34 |
Dust off the Rust Season Opener (Pinellas County) (14UM - 14U Bracket) |
Aug 27, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 10 St. Petersburg Rough Riders 13u 0
|
Win |
35 |
Dust off the Rust Season Opener (Pinellas County) (14UM - Pool 1) |
Aug 26, 2023
12:20 PM to 02:00 PM
|
Plant city Reds 11 South Tampa knights 14u-White 5
|
Win |
36 |
Dust off the Rust Season Opener (Pinellas County) (14UM - Pool 1) |
Aug 26, 2023
08:30 AM to 10:10 AM
|
Plant city Reds 1 LBI Swarm 14u 1
|
Tie |
37 |
GSA Fall League Play (14UM - Pool 1) |
Aug 19, 2023
12:50 PM to 02:30 PM
|
- | - |
38 |
GSA Fall League Play (14UM - Pool 1) |
Aug 19, 2023
09:00 AM to 10:40 AM
|
- | - |