Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
GSA Summer World Series 2023
Please check website for any additional updates.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
08UM
(7)
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
16UM
#
Team
Division
1
Tampa Phenoms Garcia 8U
AA
2
Tampa Xtreme 8U
AA
3
Diamond Elite 8U - Carasquillo
AA
4
San Andres Cubs
AA
5
HR-14 8U
8U M/P
6
Tampa Elite Hit Squad - O'Toole (40342)
8U M/P
7
Central Florida warriors
8U M/P
09UM
(13)
#
Team
Division
1
Florida Burn Tampa 9U (17086)
AA
2
Wesley Chapel 9U STORM
AA
3
Ostingers 9u
AA
4
Florida Burn Tampa 8U
AA
5
9U Tampa Xtreme (36297)
AA
6
Polk County Dawgz
AA
7
Wesley Chapel Storm 9u
AA
8
Wesley Chapel Stingrays 9U
AA
9
JCB Diamond Kings Select 9U
AA
10
Los Heavy Hitters 9u
AA
11
CFL Bulldogs
AA
12
Space Coast Titans 9U
AA
13
Florida Burn Tampa 9U Select
AA
10UM
(27)
#
Team
Division
1
R3 10U TRod AAA
AAA
2
Diamond Elite 10U - Garcia (38604)
AAA
3
Auburndale 10u
AAA
4
Florida Burn Tampa 10U Platinum -1
AAA
5
Gulf Coast Chop 10u
AAA
6
Gulf Coast Outlaws 10U
AAA
7
Kangaroo Court 10u American
AAA
8
First Strike
AA
9
CBC Westbrook
AA
10
Spring Hill Bandits 10u
AA
11
New Tampa Tomahawks 10U
AA
12
PCYB Prospects
AA
13
Oviedo Outlaws
AA
14
Kangaroo Court Roos National 10u Lopez
AA
15
The Future
AA
16
DIAMOND ELITE RUBERTE
AA
17
Miracles 10u Carolina +1
AA
18
10U Eagle Lake Elite
AA
19
10u Legends Powered by UA
AA
20
Tampa Elite Hit Squad - Thomson
AA
21
Florida 9
AA
22
Bloomingdale Bandits - Calandro
AA
23
Florida Sox 10U
AA
24
Diamond Elite 10u PJ / Salinas
AA
25
ATB Dirty Birds 10u
AA
26
Tampa Elite Hit Squad - Mudd (27723)
AA
27
Iron Knights 10u
AA
11UM
(14)
#
Team
Division
1
Diamond Elite 10u Diaz/Bitz
AAA
2
MD Warriors 11u
AAA
3
R3 RRod 11u
AAA
4
Wesley Chapel Storm 10U
AA
5
Stinger Baseball 11U
AA
6
Tampa Warriors 11U
AA
7
Florida Flight 11u
AA
8
First Strike Apopka
AA
9
St. Pete Wahoos 10u (36798)
AA
10
RAVE
AA
11
11u Legends Red Powered by UA
AA
12
11u Legends Black Powered by UA
AA
13
Poinciana Panthers 11u
AA
14
Kangaroo Court National 11u Lopez
AA
12UM
(18)
#
Team
Division
1
USA PRIME TAMPA 12U FISCHBACH
AAA
2
Mad Beach 12u
AAA
3
FloridaMax
AAA
4
R3 12u Blue
AAA
5
GRIT Baseball 12U (38438)
AAA
6
Shamboogie Baseball
AAA
7
St. Petersburg Rough Riders 12u
AAA
8
Tropics Baseball Club 11u
AA
9
Manatee Jaguars 11u - Fumero
AA
10
Westchase Bombers
AA
11
Lutz Legacy
AA
12
PCYB Prospects 12U
AA
13
Eagle Eyez Baseball 12U
AA
14
Tampa Elite Hit Squad - Rappina (25284)
AA
15
VIPERS BASEBALL CLUB
AA
16
Rave 12U
AA
17
Diamond Elite 12U Hammond (43332)
AA
18
Pasco Elite (24428)
AA
13UM
(15)
#
Team
Division
1
Florida Panthers 13U
AAA
2
Palm Harbor Pirates
AAA
3
ABA Gold 13u
AAA
4
Wesley Chapel Storm 13U
AAA
5
R3 13U JROD BLUE
AAA
6
LBI SWARM 13U (20349)
AA
7
Eagle Eyez White Baseball -13u
AA
8
13u Legends Black Powered by UA
AA
9
13u Legends Red Powered by UA
AA
10
Tampa Jackets (30160)
AA
11
13U Red Birds
AA
12
South Tampa knights 13u - Johnson
AA
13
B.A.T. Baseball Academy Red 13U
AA
14
2023 13U Lutz Legends
AA
15
Oakleaf Knights
AA
14UM
(15)
#
Team
Division
1
14u Legends Black Powered by UA
AAA
2
Bling City Diamonds
AAA
3
Wesley Chapel Stingrays
AAA
4
FL Burn Platinum
AAA
5
Hit Factory Russo 2027
AAA
6
B.A.T. Baseball Academy Gold 14U
AAA
7
Team Revolution
AAA
8
West Coast Wolfpack
AAA
9
Phenoms 14U Ramos (40074)
AAA
10
Florida Burn Tampa 14U Select
AA
11
14u Legends Red Powered by UA
AA
12
Bandits Baseball
AA
13
East Lake Eagles
AA
14
Florida Burn Tampa 14U Prime
AA
15
VIPERS BASEBALL CLUB 14U
AA
16UM
(2)
#
Team
Division
1
Land O Lakes Tomahawks
AA
2
Pasco Prospects
AA