Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
GSA West Coast Championship
All schedules have been posted.
Click Here to pay the gate fee.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
08UM
(4)
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
15UM
16UM
#
Team
Division
1
Tampa Phenoms Garcia 8U
AA
2
Diamond Elite 8U - Carasquillo
AA
3
Tampa Phenoms 8U Warren
8U M/P
4
Gulf Coast Chop - 8U
8U K/P
09UM
(10)
#
Team
Division
1
Florida Burn Tampa 9U (17086)
AA
2
Diamond Elite 9U
AA
3
Warriors Baseball Corp 9U
AA
4
NB Knuckleheads 9U
AA
5
Florida Burn Tampa 8U
AA
6
Spring Hill Bandits 9u (36662)
AA
7
FishHawk Wolverines 9u (37224)
AA
8
Wesley Chapel Stingrays 9U
AA
9
Kangaroo Court National 9u JJ
AA
10
TNC Twins
AA
10UM
(7)
#
Team
Division
1
10U Tampa Titans
AA
2
Iron Knights 10u
AA
3
Tampa Elite Hit Squad - Mudd (27723)
AA
4
5 Star 10U Gold
AA
5
Tampa Elite Hit Squad - Thomson
AA
6
PCYB Prospects 10U
AA
7
DIAMOND ELITE RUBERTE
AA
11UM
(13)
#
Team
Division
1
FH Select Blue Jays 10u
AA
2
Wesley Chapel Storm 10U
AA
3
Tampa Hawks
AA
4
Stinger Baseball 11U
AA
5
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
AA
6
Bullsharks
AA
7
Florida Flight 11u
AA
8
PCYB Prospects 11U
AA
9
St. Pete Wahoos 10u (36798)
AA
10
Florida Burn Tampa 11u
AA
11
Hit Factory Makos 11u Rojas
AA
12
Wesley Chapel Stingrays 11U
AA
13
FTB Futures
AA
12UM
(17)
#
Team
Division
1
New Tampa Tropics
AAA
2
St. Petersburg Rough Riders 12u
AAA
3
Gulfcoast Chop 12u
AAA
4
Fishhawk Wolverines 12u
AA
5
FTB Futures National
AA
6
ECI Hawks
AA
7
Tampa Phenoms 11 (39554)
AA
8
Miracles 12u White (37808)
AA
9
Hit Factory Makos 12u American
AA
10
South Tampa Knights 12u - Rosende
AA
11
PCYB Prospects 12U
AA
12
Lutz Legacy
AA
13
Bananas 12U
AA
14
Tampa Bay Bats 12u
AA
15
Venom Baseball
AA
16
Tampa Elite Hit Squad - Hatten
AA
17
Pasco Elite (24428)
AA
13UM
(18)
#
Team
Division
1
Eagle Eyez Baseball -13u
AAA
2
Pasco Panthers
AAA
3
Bolts Baseball
AAA
4
Bay Area Bulldogs
AAA
5
R3 13U JROD BLUE
AAA
6
Keystone VIPERS 13U
AAA
7
Florida Panthers 13U
AAA
8
Palm Harbor Pirates
AAA
9
2023 13U Lutz Legends
AA
10
Hitmen Baseball
AA
11
South Tampa knights 13u - Johnson
AA
12
Cru 12U C'23
AA
13
Prospects 13U
AA
14
Hit Factory 13U Martinez
AA
15
Lutz Vipers
AA
16
LBI SWARM 13U (20349)
AA
17
CF Baseball 13U
AA
18
Iron Knights 13U
AA
14UM
(13)
#
Team
Division
1
Land O Lakes Nationals 14U
AAA
2
Saint Petersburg Barracudas - Williams (26060)
AAA
3
Wesley Chapel Storm 13U
AAA
4
R3 Conte 14u
AAA
5
Brandon Blazers 14U
AA
6
Florida Burn Tampa 14U Select
AA
7
14u Legends Red Powered by UA
AA
8
Bandits Baseball
AA
9
South Tampa knights 14u
AA
10
South Tampa Knights 14u - Hursey
AA
11
Florida Burn Tampa 14U Prime
AA
12
Hit Factory Figga 2027
AA
13
Empire 14U Clearwater
AA
15UM
(1)
#
Team
Division
1
Wesley Chapel Storm 2027
AAAA
16UM
(3)
#
Team
Division
1
Tampa United
AAA
2
Land O Lakes Tomahawks
AA
3
Pasco Prospects
AA