Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
President Day Challenge VIII
All schedules have been posted.
Click Here to pay the gate fee.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
Teams playing in this tournament.
08UM
(3)
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
16UM
#
Team
Division
1
Ct Hank's Yanks 8u
8U M/P
2
Miracles 8u (41163)
8U M/P
3
VR Baseball
8U M/P
09UM
(9)
#
Team
Division
1
Ostingers 9u
AA
2
NB Knuckleheads 9U
AA
3
Florida Burn Tampa 8U
AA
4
Diamond Elite 8U Delgado/Diaz
AA
5
Ct Hanks Yanks 9U
AA
6
Spring Hill Bandits 9u (36662)
AA
7
9u Legends Powered by UA
AA
8
Kangaroo Court National 9u JJ
AA
9
Iron Knights 9u
AA
10UM
(13)
#
Team
Division
1
Kangaroo Court 10u American
AAA
2
Gulf Coast Outlaws 10U
AAA
3
Auburndale 10u
AAA
4
Diamond Elite 10U - Garcia (38604)
AAA
5
Tampa Elite Hit Squad - Puma 9u (17077)
AA
6
Tampa Wave 10U
AA
7
Tampa Elite Hit Squad - Mudd (27723)
AA
8
Florida Naturals 10u
AA
9
Diamond Elite 10u PJ / Salinas
AA
10
Bloomingdale Bandits - Calandro
AA
11
Miracles 10u Carolina +1
AA
12
DIAMOND ELITE RUBERTE
AA
13
Riverview Raptors
AA
11UM
(13)
#
Team
Division
1
St Pete Wahoos 11U (36309)
AAA
2
Miracles 12 (37805)
AAA
3
Ct Hanks Yanks 11u
AAA
4
Wesley Chapel Storm 10U
AA
5
Tampa Hawks
AA
6
Swarm CFL 11u
AA
7
11u Legends Red Powered by UA
AA
8
Plant City Patriots (37335)
AA
9
Hit Factory Makos 11u Rojas
AA
10
Miracles 11u Navy
AA
11
11u Legends Black Powered by UA
AA
12
FLORIDA SLUGGER 11U
AA
13
Kangaroo Court 11u United
AA
12UM
(23)
#
Team
Division
1
Manatee Jaguars 11u
AAAA
2
Diamond Elite 12u Blanco
AAA
3
GRIT Baseball 12U (38438)
AAA
4
Miracles 12u Navy
AAA
5
Ballers 12U
AAA
6
Gulfcoast Chop 12u
AAA
7
FCA Lions
AAA
8
LBI SWARM 12U (25388)
AAA
9
USA PRIME TAMPA 12U FISCHBACH
AAA
10
North Brandon Navigators 12u
AAA
11
Central Florida Cobras Strike 2028
AAA
12
Tampa Bay Bats 12u
AA
13
12U Khaos
AA
14
Dover Bombers 11u
AA
15
Pasco Elite (24428)
AA
16
South Tampa Knights 12u - Rosende
AA
17
Blitz Baseball 11u
AA
18
Hit Factory Makos 12u American
AA
19
Avon Park Bombers 11u
AA
20
Miracles 12u White (37808)
AA
21
HR14-12U
AA
22
Spring Hill Warhawks 12U
AA
23
Kangaroo Court 12u United Hislop
AA
13UM
(23)
#
Team
Division
1
North Brandon Navigators
AAA
2
Flex Baseball
AAA
3
Bay Area Bulldogs
AAA
4
R3 13U JROD BLUE
AAA
5
Keystone VIPERS 13U
AAA
6
5 Star 2028
AAA
7
ABA Gold 13u
AAA
8
Bolts Baseball
AAA
9
13u Legends Red Powered by UA
AA
10
Hit Factory 13U Martinez
AA
11
Fishhawk Wolverines 13U
AA
12
Lutz Vipers
AA
13
Gulf Coast Bandits
AA
14
South Tampa knights 13u - Johnson
AA
15
LOL Blaze
AA
16
Hitmen Baseball
AA
17
PIRATES EVOLUTION INC
AA
18
Florida Sluggers 13U White
AA
19
Fusion
AA
20
CF Baseball 13U
AA
21
Ct Hanks Yanks 13u
AA
22
Wild Things 13U
AA
23
The OutKastS
AA
14UM
(13)
#
Team
Division
1
14U ABA Gold
AAA
2
North Brandon Navigators 14U
AAA
3
Pasco Futures
AAA
4
Land O Lakes Nationals 14U
AAA
5
FL Burn Platinum
AAA
6
Phenoms 14U Ramos (40074)
AAA
7
Florida Slugger white (18001)
AA
8
14u Legends Red Powered by UA
AA
9
South Tampa knights 14u
AA
10
Wolverines 14U
AA
11
Florida Burn Tampa 14U Prime
AA
12
Hit Factory Figga 2027
AA
13
FBH Angels 14u Gray
AA
16UM
(1)
#
Team
Division
1
Tampa United
AAA