Loading...
The website is not published yet. Restricted access only.
Contact
Sitemap
Login
Tournaments
GSA Home
Tournament Format ▾
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams ▾
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules ▾
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
More ▾
Tournaments
GSA Home
Tournament Format
Tournament Formats & Awards
Venues
Tournament Discounts
Teams
Teams
Team Rankings
Youth Roster Waiver
Rules
2023 GSA RULES 7u through 18u
Registration/Insurance
AGE CALCULATOR
Your browser does not support JavaScript! Some features won't work as expected...
Halloween Fall Classic
Click Here to pay the gate fee.
Overview
Teams
Schedules
Fields
Standings
Brackets
The list of schedules generated for the tournament pool play and bracket.
All
08UM
09UM
10UM
11UM
12UM
13UM
14UM
16UM
11UM -
Division
(19)
Pool Play
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sat, Oct 29
09:00 AM to 10:40 AM
Buffalo Creek Park- Field 4
Hit Factory Makos 11u Rojas
FH Wolverines
12
9
Sat, Oct 29
09:00 AM to 10:40 AM
Buffalo Creek Park- Field 3
Florida Flight 11u
B. C. Bombers
0
5
Sat, Oct 29
10:55 AM to 12:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Hit Factory Makos 11u Rojas
B. C. Bombers
16
1
Sat, Oct 29
10:55 AM to 12:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Florida Flight 11u
FH Wolverines
5
4
Sat, Oct 29
11:00 AM to 12:40 PM
Police Athletic League- Field 2
South Tampa Knights 11u - Black (37037)
1st Round Pro
6
3
Sat, Oct 29
12:50 PM to 02:30 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Winter Haven Khoas
Tampa Elite Hit Squad - Hatten
15
10
Sat, Oct 29
12:55 PM to 02:35 PM
Police Athletic League- Field 2
South Tampa Knights 11u - Black (37037)
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
5
3
Sat, Oct 29
02:45 PM to 04:25 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Winter Haven Khoas
Stinger Baseball 11U
6
17
Sat, Oct 29
02:50 PM to 04:30 PM
Police Athletic League- Field 2
1st Round Pro
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
3
15
Sat, Oct 29
04:40 PM to 06:20 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Stinger Baseball 11U
Tampa Elite Hit Squad - Hatten
17
16
Bracket
Date & Time
Location/Field
Team 1 & Team 2
Scores
Sun, Oct 30
09:00 AM to 10:40 AM
Buffalo Creek Park- Field 4
FH Wolverines
1st Round Pro
6
5
Sun, Oct 30
09:00 AM to 10:40 AM
Buffalo Creek Park- Field 3
Winter Haven Khoas
Tampa Elite Hit Squad - Hatten
11
4
Sun, Oct 30
10:55 AM to 12:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
Florida Flight 11u
14
6
Sun, Oct 30
10:55 AM to 12:35 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Stinger Baseball 11U
B. C. Bombers
6
1E+1
Sun, Oct 30
12:50 PM to 02:30 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
South Tampa Knights 11u - Black (37037)
FH Wolverines
3
1
Sun, Oct 30
12:50 PM to 02:30 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Hit Factory Makos 11u Rojas
Winter Haven Khoas
1E+1
4
Sun, Oct 30
02:45 PM to 04:25 PM
Buffalo Creek Park- Field 4
South Tampa Knights 11u - Black (37037)
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
0
14
Sun, Oct 30
02:45 PM to 04:25 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Hit Factory Makos 11u Rojas
B. C. Bombers
11
3
Sun, Oct 30
04:40 PM to 06:20 PM
Buffalo Creek Park- Field 3
Hit Factory Makos 11u Rojas
Saint Pete Barracudas - Williams (20057)
3
7